Informace platné pro všechny rodiče od září:

Materiály k prevenci onemocnění Covid-19 a metodické výklady najdete v sekci Projekty a dokumenty

Aktuality:

Prosíme, zatím ještě neposílejte na účet dar, počkejte do 1. října - kvůli účetní uzávěrce.
Pokyny k platbě (v hotovosti nebo na účet) včas zveřejníme zde a na vstupních dveřích.
Děkujeme za pochopení. wink

Školné za září - chybí nám už jen jedna platba - v jednání.
Jinak děkujeme, jste skvělí. smile smile smile

Do pátku 18. září oznamte, prosím, ve třídě (nebo e-mailem),
že jste se rozhodli, že Vaše dítě nepojede v pátek 11. prosince 2020 do divadla
v kině Metropol v Olomouci na pohádku Káťa a Škubánek
ani v případě, že návštěvy divadel nebudou hromadně zakázány.

Tento den je náhradní termín za termín v březnu 2020,
máme objednány dva autobusy s pásy a 80 vstupenek,
potřebujeme vědět, jestli nemáme jeden autobus odvolat
a snížit počet zamluvených míst už teď, ať neplatíme storno poplatky.
Děkujeme za pochopení. wink

Od čtvrtka 10. září
je s ohledem na přijatá opatření povolen
vstup do MŠ jedné doprovázející osobě v roušce. sealed
Děti roušky v MŠ nepotřebují. smile wink smile
Prosíme, nenechávejte použité roušky v šatnách, hlavně ne bez obalu. Děkujeme.

Děti vybavte označenou plastovou láhví s pitím na zahradu.
Úplně stačí čtvrt litru vody, láhev nechte v šatně. tongue-out

Pokud si nejste jisti tím, co máte vzít do školky, tak označené:
papuče, pyžamko, kalhoty na zahradu, něco do třídy
(kraťasy, sukýnku, elasťáky),
náhradní spodní prádlo a ponožky.
Plyšáček na spaní zatím dovnitř také může. wink

Stravné smile
Pro děti do 6 let se od září zvyšuje o 5,- Kč / den, z 34,- na 39,- Kč,
pro děti s odkladem školní docházky se zvyšuje o 8,- Kč / den, z 38,- na 46,- Kč.

Stravu na září jste zaplatili včas. Dostali jsme pochvalu za Vás. Děkujeme, skvělé. smile

Školné od září 2020 smile
Schválená částka školného na školní rok 2020/21 je 370,- Kč každý měsíc.

Vy nastavíte trvalý příkaz na 370,- Kč na 1. - 12. den v měsíci - nejlepší varianta,
nebo platbu vždy odešlete na účet 1882936349/0800, do poznámky napište JMÉNO DÍTĚTE. wink
Je možno zaplatit také hotově - budete osloveni den předem.

Od září neplatí "předškoláci" - děti narozené před 1.9.2015.
Neplatí se ani za děti, které mají povolen odklad školní docházky.

Pokud něco nevíte, napište e-mail, odpovíme.
msdvorakova@email.cz

Informace Technických služeb:
Prosíme, vůbec nevozte do sběru kartonový papír. frown
Soutěž ve sběru papíru pro tento školní rok ještě není vypsána.

________________________________________________

Začátek povinného předškolního vzdělávání je v naší mateřské škole stanoven na 8.15 hodin.
Povinné předškolní vzdělávání končí ve 12.15 hodin.

Bližší informace najdete ve školním řádu, případně se informujte osobně u ředitelky.

_________________________________________________________________________________________________

O nás

Mateřská škola sídlí v účelově postavené budově. Každá třída má k dispozici prostornou hernu i třídu, zmodernizované sociální zařízení, sklad lůžkovin a šatnu. Dále je v objektu ředitelna, sborovna a knihovna, v suterénu přípravna stravy pro děti. Interiér školy je vybavován v souladu se současnými trendy předškolního vzdělávání. Budovu obklopuje školní zahrada se dvěma zahradními domky, které slouží jako sklad hraček. Mateřská škola byla uvedena do provozu v květnu 1970, od roku 1991 je jejím zřizovatelem Statutární město Přerov.

Do čtyřtřídní mateřské školy je v současné době zapsáno 78 dětí předškolního věku, nemáme žádné volné místo.
Jedna ze tříd je speciální logopedická třída pro děti se závažnými vadami řeči s kapacitou 14 dětí.
Provozní dobu (otevřeno pro děti) máme od 6.15 do 16.15 hodin.

V oblasti speciální péče se snažíme, aby všem dětem byla v mateřské škole nabídnuta taková podpora a vzdělání, jaké odpovídají jejich aktuálnímu fyzickému a psychickému stavu. To znamená, že škola v rámci běžného každodenního vzdělávání připravuje programy pro všechny děti, zaměřuje se na přípravu na školu a prevenci případné školní neúspěšnosti. Současně se snažíme, aby se zde naučily společně žít děti z různých prostředí, s rozlišným psychickým, sociálním i kulturním vybavením. Aby se učily vzájemnému respektování, úctě i schopnosti sebeprosazení.

V mateřské škole byly od roku 1991 provedeny některé úpravy. I tak je trvalým problémem nedostatek prostoru. Proto se efektivně snažíme využít každý kout zahrady, každou místnost pro činnost dětí. Zrušením školní jídelny vznikly skladovací prostory pro archív, tělovýchovné nářadí a náčiní.

Do mateřské školy dochází nejenom děti z blízkého okolí. Opakovaný zápis absolvuje mnoho rodičů, kteří zde vzhledem k věku dítěte první rok neuspěli.  Mateřskou školu vyhledávají také ti, kteří cítí, že jejich dítě potřebuje více příležitostí k pracovním a tvůrčím aktivitám.  Často se setkáváme s rodiči, kteří bezproblémově zvládají výchovu svých dětí a ještě jsou ochotni udělat něco pro ostatní. Známe lidi, kterým není lhostejné, co bude dál. Především z těchto setkávání vyrůstají naše vzdělávací záměry a cíle.