Informace rodičům

Na tomto místě najdete začátkem dubna informace k přijímání dětí z Přerova na červenec 2024,
zápis bude probíhat od 15. dubna do naplnění kapacity MŠ. smile

Na tomto místě najdete v polovině dubna informace k přijímání dětí od září 2024,
zápis proběhne 6. a 7. května, odpoledne otevřených dveří bude 17. dubna. smilewinksmile

Informace ke školnímu roku 2023/24
Všechny zapsané děti jsou stále (denně) přihlášeny a mají objednanou stravu.
Počítáme s tím, že každý všední den přijdou.
Pokud ne, je třeba zavolat na 730 807 480, nebo poslat SMS, nebo email na msdvorakova@email.cz smile

Děti, prosíme, přivádějte v době od 6.15 do 8.15 hodin, nebo se předem osobně domluvte jinak.
Vyzvednout své dítě můžete kdykoli v průběhu dne - je vhodné oznámit přibližný čas odchodu ve třídě.
Po obědě děti odcházejí nejlépe v době od 12.30 do 12.45 hodin, odpoledne od 14.30 do 16.15 hodin.

Do třídy děti přichází v pohodlném oblečení a papučkách (ne kroksy, nazouváky ani šněrovací boty).
Na zahradu nebo pobyt venku se převlékají do sportovních kalhot, mikiny, bundy.
Nosí pevnou obuv, čepici, případně kšiltovku, šáteček, čelenku.
Na lehátko si oblékají pyžamko a berou vlastního menšího plyšáčka.
V šatně mají vlastní označenou láhev s pitím, náhradní spodní prádlo a ponožky.

Prosíme, nic zbytečného do šatny nepřinášejte. Děkujeme. smile smile smile
Školní řád zakazuje ukládání jízdních kol, koloběžek, odrážedel, bobů, sání, lopat na sníh... do budovy školy.

Celodenní stravné smile
Pro děti do 6 let                                   52,- Kč,
pro děti s odkladem školní docházky      57,- Kč.

Platí se měsíc dopředu - tzn. v srpnu na září.
Při bezhotovostní platbě je třeba v internetovém bankovnictví nastavit
souhlas s inkasem z Vašeho účtu na účet jídelny s limitem 1300,- Kč.
Číslo účtu jídelny (zadáváte do souhlasu) je 1881772389 / 0800.
Částka za stravné se každý měsíc mění, proto souhlas s inkasem, strhnou si přesnou částku.
U sourozenců je limit dvojnásobný
a inkaso je nutno povolit dvakrát do měsíce, nebo "bez omezení". wink
Pouze o prázdninách musíte uhradit v hotovosti nebo sami peníze poslat, inkaso nefunguje.

Pokud do MŠ nastoupíte a jídlo nebude zaplaceno, budete upozorněni. smile smile smile
Všechno vyřešíme, nic se nebojte.

24.8. – 31.8.2022            7:00 - 12:30

Více zde: https://www.zssprerov.cz/u-tenisu-4/kontakt/
24.8. – 31.8.2022            7:00 - 12:30

Více zde: https://www.zssprerov.cz/u-tenisu-4/kontakt/

Školné od září 2023 smile
Zřizovatelem schválená částka školného na školní rok 2023/24 je 430,- Kč každý měsíc.

Jak školné uhradit:
Platbou pomocí QR kódu - najdete ho na hlavní nástěnce u ředitelny,
nebo si nastavíte trvalý příkaz na 5. - 12. den v měsíci, částka je vždy 430,- Kč, nemění se,
nebo platbu každý měsíc odešlete na účet 1882936349/0800, do poznámky napíšete JMÉNO DÍTĚTE. wink
Je možno zaplatit také hotově. Pokud nenajdeme školné do 15. dne v měsíci na účtu, budete osloveni.

Od září 2023 neplatí všichni "předškoláci" - děti narozené dříve než 1.9.2018.
Poprvé se bude platit v září (nejlépe 5.9. - 12.9. 2023 převodem) nebo v pátek 15.9. hotově.

Pokud něco nevíte, napište e-mail, odpovíme.
msdvorakova@email.cz

_____________________________________________________________________________

Začátek povinného předškolního vzdělávání je v naší mateřské škole stanoven na 8.15 hodin.
Povinné předškolní vzdělávání končí ve 12.15 hodin.

Bližší informace najdete ve školním řádu, případně se informujte osobně u ředitelky.

_________________________________________________________________________________________________

O nás

Mateřská škola sídlí v účelově postavené budově. Každá třída má k dispozici prostornou hernu i třídu, zmodernizované sociální zařízení, sklad lůžkovin a šatnu. Dále je v objektu ředitelna, sborovna a knihovna, v suterénu přípravna stravy pro děti. Interiér školy je vybavován v souladu se současnými trendy předškolního vzdělávání. Budovu obklopuje školní zahrada se dvěma zahradními domky, dvěma pískovišti, lanovým centrem mezi stromy a dřevěnou věží se skluzavkou. Mateřská škola byla uvedena do provozu v květnu 1970, od roku 1991 je jejím zřizovatelem Statutární město Přerov.

Do čtyřtřídní mateřské školy je v současné době zapsáno 81 dětí předškolního věku, nemáme žádné volné místo.
Jedna ze tříd je speciální logopedická třída pro děti se závažnými vadami řeči s kapacitou 14 dětí. Doporučení ke vzdělávání pro děti v této třídě vydává SPC logopedické Olomouc, pracoviště Přerov.
Provozní dobu (otevřeno pro všechny děti) máme od 6.15 do 16.15 hodin.

V oblasti speciální péče se snažíme, aby všem dětem byla v mateřské škole nabídnuta taková podpora a vzdělání, jaké odpovídají jejich aktuálnímu fyzickému a psychickému stavu. To znamená, že škola v rámci běžného každodenního vzdělávání připravuje programy pro všechny děti, zaměřuje se na přípravu na školu a prevenci případné školní neúspěšnosti. Současně se snažíme, aby se zde naučily společně žít děti z různých prostředí, s rozlišným psychickým, sociálním i kulturním vybavením. Aby se učily vzájemnému respektování, úctě i schopnosti sebeprosazení.

V mateřské škole byly provedeny některé úpravy. I tak je trvalým problémem nedostatek prostoru. Proto se efektivně snažíme využít každý kout zahrady, každou místnost pro činnost dětí. Zrušením školní jídelny vznikly skladovací prostory pro archív, tělovýchovné nářadí a náčiní. Naší nejnovější pýchou je učebna logopedice.

Do mateřské školy dochází nejenom děti z blízkého okolí. Opakovaný zápis absolvuje mnoho rodičů, kteří zde vzhledem k věku dítěte první rok neuspěli.  Mateřskou školu vyhledávají také ti, kteří cítí, že jejich dítě potřebuje více příležitostí k pohybovým nebo tvůrčím aktivitám.  Často se setkáváme s rodiči, kteří bezproblémově zvládají výchovu svých dětí a ještě jsou ochotni udělat něco pro ostatní. Známe lidi, kterým není lhostejné, co bude dál. Především z těchto setkávání vyrůstají naše vzdělávací záměry a cíle.