Nejaktuálnější informace pro rodiče nově přijatých dětí wink

Děti jsou přijaty od úterý 1. září 2020.
Počítáme se všemi, kteří se neodhlásí e-mailem nebo telefonem 730 807 480
nejpozději v pondělí 31. srpna 2020 do 12.30 hodin.

Prvního září otvíráme v 6.15, děti přiveďte do 8.15 hodin,
pokud se telefonicky nebo e-mailem neozvete a nedohodneme jinak.

Další informace platné pro všechny děti, které budou docházet od září:

Stravné smile
Pro děti do 6 let se od září zvyšuje o 5,- Kč / den, z 34,- na 39,- Kč,
pro děti s odkladem školní docházky se zvyšuje o 9,- Kč / den, z 38,- na 47,- Kč.

Nezapomeňte si navýšit částku - souhlas s inkasem.
Jídelna si každý měsíc vyžádá sama příslušnou částku z Vašeho účtu.
Na září se peníze strhnou už 20. srpna.

V hotovosti
se na září platí stravné přímo v pokladně jídleny ZŠ U Tenisu
od pondělí 24.8. denně od 7.00 do 13.00 hodin,
jen ve středu 26.8. pouze do 12.00 hodin.

_______________________________________________________________________________

Školné od září 2020 smile
Schválená částka školného na školní rok 2020/21 je 370,- Kč každý měsíc.
První platba proběhne v období od 1.9.2020 do 15.9.2020.

Vy nastavíte trvalý příkaz na 370,- Kč na 1. - 12. den v měsíci - nejlepší varianta,
nebo platbu vždy odešlete na účet 1882936349/0800, do poznámky napište JMÉNO DÍTĚTE. wink
Je možno platit také hotově - budete osloveni den předem.

Od září nebudou platit "předškoláci" - děti narozené před 1.9.2015.
Neplatí se ani za děti, které mají povolen odklad školní docházky.

Pokud něco nevíte, napište e-mail, odpovíme.
msdvorakova@email.cz

_____________________________________________________________________________

Vstup do MŠ bez roušky je všem osobám povolen od 1. července 2020. sealed surprised tongue-out
_____________________________________________________________________________

Školné - březen až květen, červen a prázdniny
Je vybráno. Děkujeme. smile smile smile

Pokud jste nebyli upozorněni, máte všechno v pořádku. smile smile smile
Z přeplatků se některým z Vás uhradilo chybějící,
takže pokud jsme Vás neoslovili, neposílejte do konce srpna na účet MŠ žádné peníze.

Řada z Vás už má přeplatek školného na svém účtu. smile Mrkněte na to. wink
Kdyby Vám cokoli nesedělo, přijďte do ředitelny, podíváme se na to spolu.
_________________________________________________________________

Informace Technických služeb:

Prosíme, vůbec nevozte do sběru kartonový papír. frown
Technické služby ukončily soutěž pro tento školní rok.

________________________________________________

Začátek povinného předškolního vzdělávání je v naší mateřské škole stanoven na 8.15 hodin.
Povinné předškolní vzdělávání končí ve 12.15 hodin.

Bližší informace najdete ve školním řádu, případně se informujte osobně u ředitelky.

_________________________________________________________________________________________________

O nás

Mateřská škola sídlí v účelově postavené budově. Každá třída má k dispozici prostornou hernu i třídu, zmodernizované sociální zařízení, sklad lůžkovin a šatnu. Dále je v objektu ředitelna, sborovna a knihovna, v suterénu přípravna stravy pro děti. Interiér školy je vybavován v souladu se současnými trendy předškolního vzdělávání. Budovu obklopuje školní zahrada se dvěma zahradními domky, které slouží jako sklad hraček. Mateřská škola byla uvedena do provozu v květnu 1970, od roku 1991 je jejím zřizovatelem Statutární město Přerov.

Do čtyřtřídní mateřské školy je v současné době zapsáno 78 dětí předškolního věku, nemáme žádné volné místo.
Jedna ze tříd je speciální logopedická třída pro děti se závažnými vadami řeči s kapacitou 14 dětí.
Provozní dobu (otevřeno pro děti) máme od 6.15 do 16.15 hodin.

V oblasti speciální péče se snažíme, aby všem dětem byla v mateřské škole nabídnuta taková podpora a vzdělání, jaké odpovídají jejich aktuálnímu fyzickému a psychickému stavu. To znamená, že škola v rámci běžného každodenního vzdělávání připravuje programy pro všechny děti, zaměřuje se na přípravu na školu a prevenci případné školní neúspěšnosti. Současně se snažíme, aby se zde naučily společně žít děti z různých prostředí, s rozlišným psychickým, sociálním i kulturním vybavením. Aby se učily vzájemnému respektování, úctě i schopnosti sebeprosazení.

V mateřské škole byly od roku 1991 provedeny některé úpravy. I tak je trvalým problémem nedostatek prostoru. Proto se efektivně snažíme využít každý kout zahrady, každou místnost pro činnost dětí. Zrušením školní jídelny vznikly skladovací prostory pro archív, tělovýchovné nářadí a náčiní.

Do mateřské školy dochází nejenom děti z blízkého okolí. Opakovaný zápis absolvuje mnoho rodičů, kteří zde vzhledem k věku dítěte první rok neuspěli.  Mateřskou školu vyhledávají také ti, kteří cítí, že jejich dítě potřebuje více příležitostí k pracovním a tvůrčím aktivitám.  Často se setkáváme s rodiči, kteří bezproblémově zvládají výchovu svých dětí a ještě jsou ochotni udělat něco pro ostatní. Známe lidi, kterým není lhostejné, co bude dál. Především z těchto setkávání vyrůstají naše vzdělávací záměry a cíle.